یکشنبه ۳ سرطان ۱۴۰۳
صفحه نخست / درباره ما

درباره ما

«کانون اصلاحات» نهادی فرهنگی و پژوهشی‌است که در اواخر سال ۱۳۹۴ خورشیدی از سوی گروهی از پژوهش‌گران، نویسندگان و فرهنگیان کشور در کابل، پایتخت افغانستان، تأسیس گردیده است. این کانون که در فعالیت‌هایش مستقل‌است و پیرو هیچ جریان ایدئولوژیک یا حزب سیاسی نمی‌باشد؛ با راه‌اندازی فعالیت‌های هدف‌مند و سازنده در گسترۀ فرهنگ و جامعه از طریق کارهای فرهنگی چون نشر آثار علمی-پژوهشی، برگزاری همایش‌ها و سیمینارهای علمی-فرهنگی، تجلیل از مراسم و اعیاد دینی و ملی، رشد و تشویق نظریات بکر و تازه فعالیت می‌کند.
«کانون اصلاحات» در فعالیت‌های فرهنگی-علمی خویش، اصول و ارزش‌های اسلامی، منافع ملی، قانون اساسی، قانون جمعیت‌ها٬ اصول مردم‌سالاری، حقوق بشر و حقوق شهروندی برمبنای عدالت و برابری را مراعات می‌نماید.
کانون با در نظرداشت اصول و ارزش‌های فوق، در عرصۀ اصلاحات گسترده و همه‌جانبه در گستره فرهنگ و اجتماع و نهادینه ساختن فرهنگ مردم‌سالاری فعالیت می‌نماید و در این راستا از تمام فعالیت‌های اصلاحی و سازندۀ حکومت، نهادهای جامعۀ مدنی و شخصیت‌های حقیقی و حقوقی حمایت و پشتیبانی می‌کند.
«کانون اصلاحات» با احترام کامل به اصل آزادی بیان، زمینۀ بحث و گفتگو و تبادل نظر آزاد میان دانش‌مندان و پژوهش‌گران را به هدف ایجاد سیالیت فکر و اندیشه و شکل‌گیری یک جامعۀ آزاد، مرفه و خردمحور فراهم می‌سازد.

Print Friendly, PDF & Email