دوشنبه ۲۵ سرطان ۱۴۰۳
صفحه نخست / گزارش / نشست همگرایی

نشست همگرایی

شماری از شخصیت‌های سیاسی کشور و متنفذان ولایت پنجشیر دیشب در نشستی بر وحدت، همگرایی و انسجام مجاهدین و اعضای جمعیت اسلامی تأکید ورزیدند.

شخصیت‌های حاضر در این نشست، ضرورت یک‌پارچه گی و انسجام صف و به ویژه حوزه مقاومت را برجسته کرده، خواستار از میان برداشته شدن فاصله ها و شکر رنجی های بوجود آمده میان مجاهدین و مقاومت‌گران کشور شدند.15870883_10212262527305435_1895650842_n

آنان گفتند که شرایط حساس سیاسی و تهدیدهای پیش‌رو ایجاب می‌کند که اختلافات کنار گذاشته شود و برنامه‌یی برای آیندۀ جمعیت اسلامی و مجاهدین ترتیب شود.

همۀ سخنرانان همسویی، یک پارچگی و وحدت صف را رمز پیروزی جمعیت اسلامی در برابر متجاوزان بیرونی و توطیه گران داخلی در دوران جهاد و مقاومت عنوان کرده به زدودن اختلافات و تحکیم پایه های اتحاد و همبستگی میان چهره های بانفوذ و قدرتمند حوزه مقاومت به تکرار تاکید کرده و گفتند که اگر در دورۀ جهاد و مقاومت همسویی و یکپارچگی وجود نمی‌داشت، پیروزی بعید بود و حالا هم برای رسیدن به موفقیت نیازمند وحدت هستیم.

در این نشست گفته شد که موجودیت اختلاف نظر در باره مسایل حاشیه‌یی یک امر طبیعی است اما وضعیت حساس کنونی و چالش‌های رو به افزایش سیاسی و امنیتی در کشور ما ایجاب میکند تا چهره‌ها و حتا جریان هایی که متحدان طبیعی هم دیگر بوده و تجربیات مشترک و قربانی های آنان سمت دهنده اصلی تحولات سیاسی کشور در چهار دهه گذشته بوده است، از سوء تفاهم ها عبور کنند و به درز اندازی هایی که از سوی حلقات مغرض به منظور ایجاد چند دستگی و پراگندی در صف مقاومتگران صورت میگیرد پاسخ معقول و دندان شکن بدهند.

به باور حاضران نشست دیشب، شرایط حساس و بحرانی است و خطرات هم جدی؛ بنابراین برای تأمین منافع افغانستان باید همصدا و متحد باشیم و از اختلاف بیشتر خودداری نماییم.

این درحالیست که از دیشب برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی دربارۀ این جلسه موضوعاتی را عنوان کرده و اتهاماتی را به نشانی برگزار کنندگان این نشست مطرح کرده اند، اما چند تن از حاضران در این نشست با رد این اتهامات تاکید دارند که هدف از برگزاری این نشست غیر رسمی که در آن داکتر عبدالله، محمد یونس قانونی و احمدضیا مسعود نیز حضور داشتند، نزدیک سازی دیدگاه های شماری از چهره های مطرح سیاسی کشور روی مسایل مهم و حیاتی کشور بوده است.

Print Friendly, PDF & Email

همچنان ببینید

به بهانۀ هفته قانون اساسی؛ از ضرورت تعدیل تا تجلیل نمادین

 نهضت گرایش به قانون اساسی در حوزه‌ی مشترک تمدنی ما، به ویژه در افغانستان تاریخ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *